1044 Budapest, Megyeri út 53.
8230 Balatonfüred, Gyógy tér 3.

Operációhoz kapcsolódó kérdések

Operációhoz kapcsolódó kérdések
Mire figyeljünk a műtétek előtt és után? Hasznos tanácsok és információk a plasztikai sebészeti beavatkozásra készülőknek.

Véralvadásgátló szedése nem mindig szükséges a műtét után, ezt több tényező határozza meg szakmailag:

1) a kórelőzmény;

2) a páciens kora;

3) a páciens alapbetegségei.

A plasztikai beavatkozások általában javítják a páciensek életminőségét, fordulatot azonban nem hoznak az eddigi életvitelbe. A testtel való elégedettség esetén nő az önbizalom, melynek hatása a szexuális életre is kihathat. Pszichológiai szempontból azonban azok a páciensek, akik nagyon sok életeseménybeli változást várnak az operációtól, általában csalódnak. A plasztikai beavatkozások nem változtatják meg az életet és a személyiséget, csupán a természetesség határain belül a testi hibákat, szimmetria problémákat javítják, amelyek kiküszöbölése közvetve befolyásolja az önbizalmat is.

A műtét előtt 1-1,5 órával elegendő megérkezni a magánklinikára, nem szükséges az előző éjszakát bent tölteni.

Fogápoláshoz szükséges felszerelést, fésűt és fehérneműt érdemes bekészíteni a csomagunkba, ezen kívül a klinika mindent biztosít a szépülni vágyóknak.

A műköröm, géllakk eltávolításánk az altatásnál mért élettani paraméterek szempontjából van jelentősége. Általában a mutatóujjak körméről elég eltávolítani a műkörmöt/géllakkot.

Igen, megfelelően beállított és kontrollált páciens esetén. A műtét előtti, alatti és utáni időszakot az intenzív terápia szempontjai szerint jól meg kell tervezni (pl.: megfelelő szénhidrát bevitel és a műtét előtti koplalás tervezése, mivel a műtét előtt 6 órával ételt a páciensek már nem fogyaszthatnak).

Esztétikai műtétek előtt javasolt az adott testrész szűrővizsgálata, valamint az általános testi paraméterek felmérése (laborvizsgálat, EKG, mellkas röntgen). Erre egyrészt azért van szükség, hogy biztosan tudjuk: esztétikai pácienst csak egészséges állapotban operálunk.

Másrészt azért, hogy a lehetséges kockázati szövődményeket a minimálisra csökkentsük. Például, ha minimális gyulladás van a szervezetben, azt nem biztos, hogy észleljük, de a laborvizsgálatok kimutatják. Ha a műtét előtt ezeket a paramétereket nem mérjük fel, akkor az operáció után a szövődmények (pl.: nagyobb mértékű gyulladás, láz) nagyobb valószínűséggel jelenhetnek meg.

Az esztétikai műtétek esetén a zavartalan és szövődménymentes gyógyulás érdekében csak egészséges állapotban lévő pácienst operálunk. Mindennemű gyulladásos vagy fertőző betegségben szenvedő páciens operációja ellenjavallott. Sebgyógyulásai zavarok léphetnek fel, a műtéti területben is gyulladásos folyamat alakulhat ki. A gyulladás ráterjedhet alapvető életműködést biztosító szervekre, is mint pl. tüdő.